Konferencja "Transport na czesko-polskim pograniczu"
Konferencja

2018-12-14 Konferencja „Transport na czesko-polskim pograniczu”, która odbyła się 13 grudnia 2018 roku w Trutnovie w Hotelu Davidek w ramach projektu „Wspólnie rozwiązujemy problemy”, była okazją do spojrzenia na to co w kwestii transportu polsko-czeskiego już udało się zrobić, a co jeszcze przed nami.

Konferencja „Transport na czesko-polskim pograniczu”, która odbyła się 13 grudnia 2018 roku w Trutnovie w Hotelu Davidek w ramach projektu „Wspólnie rozwiązujemy problemy”, była okazją do spojrzenia na to co w kwestii transportu polsko-czeskiego już udało się zrobić, a co jeszcze przed nami.
EUWT NOVUM jako organizator miało zaszczyt gościć przedstawicieli wielu instytucji zajmujących się transportem, po stronie polskiej: Instytutu Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia, Kolei Dolnośląskich, PKP Polskich Linii Kolejowych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, natomiast po stronie czeskiej: Wydziału Transportu Kraju Kralowohradeckiego, Wydziału ds. Infrastruktury Drogowej i Transportu Publicznego Kraju Pardubickiego, Organizatora transportu publicznego KORDI LK, Zarządcy Infrastruktury Kolejowej (SŽDC), Dyrekcji Dróg i Autostrad Republiki Czeskiej. Na konferencji poruszono tematykę transportu kolejowego, drogowego oraz rowerowego.